Počet obyvateľov v Čirči stúpa a potrebujú bývanie. Obec Čirč (okres Stará Ľubovňa) plánuje novú lokalitu na bývanie, kde postupne vznikne 54 stavebných pozemkov. Investíciu vo výške zhruba 700-tisíc eur bude obec financovať z vlastných zdrojov. 

Časť nákladov by sa mala vrátiť obci v podobe príjmu z predaja pozemkov. Projekt má preto viacero etáp. V rámci prvej etapy, s ktorou sa začne už na jar tohto roka, vznikne osemnásť pozemkov.

“Za posledných deväť rokov pribudlo v obci sto obyvateľov z toho 27 minulý rok a s rastúcim počtom obyvateľov stúpa aj záujem o bývanie. Vychádzame takto v ústrety občanom, ktorí majú záujem o výstavbu rodinných domov, keďže doposiaľ sme stavali skôr nájomné byty,” vysvetľuje starosta obce Čirč Michal Didík.

Nová lokalita na bývanie sa bude rozprestierať na území s celkovou rozlohou 110 – tisíc m2 v extraviláne obce. Okrem pozemkov na bývanie sa v nej ráta aj s vybudovaním kompletnej infraštruktúry a pribudne aj detské ihrisko. Za rastúcim trendom počtu obyvateľov v Čirči je podľa starostu aj tvorba nových pracovných miest v obci, občianska vybavenosť, podpora športu a kultúry. “Chceli by sme ešte v obci postaviť kúpalisko, aby rodiny s deťmi mali kde tráviť voľný čas,”uzatvára starosta z Čirča.

Mgr. Radoslava Novotná

foto – archív obce Čirč