Práca v záhrade či na poli nikdy nebola jednoduchou záležitosťou a vždy si vyžadovala našu maximálnu odovzdanosť, ako aj použite vhodných a kvalitných pomocníkov. Dnes už vieme všetko naše manuálne náčinie skĺbiť do jedného plne automatizovaného traktora, ktoré pod značkou Branson na Slovensko dodáva aj rodinná spoločnosť Kocht s.r.o.

O výkon sa báť nemusíte

Pri tejto značke traktorov je už samozrejmosťou plnoautomatizovaná synchronizovaná alebo dokonca hydrostatická prevodovka, pri ktorej nie je potrené vozidlo zastavovať, v prípade, že chcete iba zmeniť smer jazdy. Na strane druhej, však máte k dispozícii celkovo 24 rýchlostných stupňov, 12 dopredu a 12 dozadu.

Pripojiteľný pohon všetkých 4 kolies, oceníte najmä pri presune po nespevnenom teréne.

Čo sa týka samotného výkonu, tak v prípade malého traktora sa bavíme o cca. 19HP, ktoré vám spokojne postačia na kosenie trávnika či zber lístia na vašej záhrade. Stredné traktory už disponujú výkonom do 35HP, ktorý už môžete podrobiť aj jazde po cestných komunikáciách, a napokon najsilnejšie veľké traktory začínajú na čísle 47 a viac HP.

Napriek nadštandardnému výkonu, sú traktory Branson šetrné aj k životnému prostrediu, o čom svedčia ekologicky vyrábané motory, ktoré takmer ani nepočuť. Čo ale budete môcť počúvať pri vašej celodennej šichte na poli, bude vstavané rádio, ktoré si budete môcť vychutnávať v plne klimatizovanom priestore kabíny.

Motyku a kosačku môžete nechať doma

V prípade, že sa rozhodnete aj na kosenie trávy použiť traktor Branson, ktorý už vo svojej základnej výbave obsahuje čelný nakladač alebo medzinápravovú kosu, sa stane pre vás táto aktivita  doslova dobrodružstvom. Zároveň, k nemu hravo pripojíte napríklad aj taký mulčovač alebo bočnú diskovú kosu, s ktorými sa vaše možnosti, ale najmä rozsah kosenia podstatne znásobia.

Za zadný trojbodový záves môžete potom pripevniť aj prepravný box, do ktorého môžete pokosenú trávu uložiť a previesť, kam potrebujete. Môžete sa rozhodnúť pre box s pevným alebo sklápacím prevedením, aby bola manipulácia s materiálom ešte jednoduchšia.

Servis až do vašej stodoly

Spoločnosť Kocht s.r.o. ako exkluzívny dodávateľ traktorov značky Branson na Slovensku ponúka ku všetkým svojim strojom mobilný záručný a pozáručný servis, vďaka ktorému príde rýchla pomoc až k vám domov.

Snahou spoločnosti je zároveň ponúkať svoje traktory za čo najvýhodnejšie ceny, a preto namiesto štandardnej obhliadky v kamennej predajni, si môžete vášho nového pomocníka v hospodárstve objednať priamo cez web a traktor vám tak dovezú priamo až k vám domov na bezplatné vyskúšanie.

V prípade, že je pre vás kúpa traktora finančne náročnejšou operáciou, tak môžete využiť aj rozšírené možnosti financovania v podobe leasingu a rozložiť si jeho splácanie na 3 až 5 rokov.