Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) je pripravená spolupracovať s novým ministrom pôdohospodárstva Jánom Mičovským. Uviedla to pre TASR v reakcii na Mičovského nomináciu, ktorú v stredu (18. 3.) predstavil dezignovaný premiér Igor Matovič (OĽaNO), Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

Práve zvyšujúci sa počet ochorení na nový koronavírus a nutnosť poznať odpovede na súčasné fungovanie agropotravinárskych podnikov znásobuje podľa nej mimoriadnu opodstatnenosť okamžitej úzkej spolupráce SPPK s budúcim ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorým sa stane Mičovský.

Upozornila, že najväčšia agropotravinárska samospráva na Slovensku rešpektuje výsledok parlamentných volieb a meno budúceho ministra. Poznamenala, že do funkcie nastupuje v časoch, ktoré sú výzvou pre celú spoločnosť. Aj preto je podľa Holéciovej predseda SPPK Emil Macho s dezignovaným agroministrom okamžite pripravený spolupracovať a prinášať návrhy riešení, ktoré sú nutné na zvládnutie tejto zložitej situácie.

“Sme pripravení poskytnúť novému ministrovi vysoko profesionálnu a odbornú pomoc pri zvládnutí takej krízovej situácie, v akej sa nachádza celá spoločnosť. Dôležitosť pôdohospodárstva a potravinárstva v súčasnej situácii naberá úplne iný rozmer. Chcem vyjadriť presvedčenie, že spoločne s novým pánom ministrom túto situáciu zvládneme a do budúcna budeme spoločne prinášať také riešenia, ktoré celému agropotravinárskemu sektoru prinesú nielen pozitívne výsledky, ale aj celospoločenský status,” dodal Macho.

TASR 19.3.2020

Ilustračné foto LM