Nikto nevie, ako dlho bude trvať pandémia spôsobená novým koronavírusom. Už teraz je však jasné, že pre stovky podnikateľov môže mať likvidačné následky. Jednými z najohrozenejších sú gastro podniky, ktoré dnes vzhľadom na sprísňujúce sa opatrenia zívajú prázdnotou. Hoci nemajú zákazníkov, väčšina z nich musí stále platiť tie isté náklady.

“Slovenský startup Trifft preto prichádza s iniciatívou DomaJedz.sk, ktorej cieľom je obohatiť súčasnú ponuku donáškových služieb o gastro prevádzky, ktoré s tým doteraz nepočítali, no v aktuálnej situácii je to pre ne jediný spôsob, ako neprísť o zákazníkov či prepúšťať zamestnancov. Zároveň ide aj o motiváciu spoločnosti zabezpečovať jedlo zodpovedným a bezpečným spôsobom tak, aby sa k nemu dostali zo svojich domovov,” hovorí šéf projektu Trifft Peter Horváth.

Snahou projektu, ktorý oficiálne podporili spoločnosti, ako Microsoft či Exponea poskytnutím svojich produktov a ľudských zdrojov, je združenie čo najväčšieho počtu všetkých foriem donáškových služieb, ktoré sú zákazníkom k dispozícii aj počas núdzového režimu.

Do projektu sa môžu zapojiť gastro prevádzky pôsobiace na území celého Slovenska vyplnením jednoduchého formulára.

TASR 19.3.2020