Viac než 70 zahraničných a stovka domácich “krňačkárov” sa v sobotu (29. 2.) stretne na južnej strane Nízkych Tatier, aby si zmerali svoje sily na medzinárodných krňačkových pretekoch v treťom ročníku o Veľkú cenu Jasnej. TASR o tom informovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie s tým, že o najrýchlejší čas na kľukatej trati spod Kosodreviny do Krupovej zabojujú i Švajčiari a Nemci.

Preteky štartujú už v piatok (28. 2.) o 17.00 h otváracím ceremoniálom v Brezne, kde je pre návštevníkov horehronskej metropoly pripravený krňačkový exhibičný program priamo na námestí.

“Sobota už bude pretekovým dňom a oficiálne otvorenie sa začne o 11.00 h v Krupovej. Posádky sa vydajú na trasu na tradičných krniach, teda saniach určených na zvoz sena, storočných dvojkrniach alebo netradičných štvorkrniach. Návštevníci sa môžu tešiť aj na zábavný program v podaní Veselých chlapcov z Horehronia, Krnohárov, bubnovú show, tradičné jedlá zo salaša Zbojská a ich legendárne buchty. Súčasťou bude tiež remeselná dedinka,” priblížila Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie. Spoluorganizátorom podujatia je mesto Brezno a lyžiarske stredisko Jasná za finančnej podpory ministerstva dopravy a výstavby.

TASR 26.02.2020

foto LM