Návštevu skanzenu, tvorivé dielne i rodinnú hru v príťažlivých priestoroch Starého zámku ponúkne prázdninujúcim školákom počas jarných prázdnin Slovenské banské múzeum (SBM) v Banskej Štiavnici. Tunajší múzejníci pre rodiny s deťmi pripravili v termíne od 15. februára do 8. marca vo svojich expozíciách špeciálny program.

Netradičný zážitok z poznávania banskej činnosti ponúkne deťom návšteva Banského múzea v prírode. Skanzen otvára tento rok SBM skôr ako inokedy, návštevníci doň budú môcť zavítať už od 15. februára. “Otvorený bude vždy od stredy do nedele s tromi vstupmi o 9.00, 12.00 a 15.00 h,” priblížila vedúca odboru marketingu a environmentálnej výchovy SBM Petra Páchniková.

Špeciálne aktivity budú pre školákov pripravené vždy v stredu od 13.00 h aj Geobádateľni, ktorá sa nachádza v Mineralogickej expozícii na Námestí sv. Trojice. “Dopĺňame ako vždy bohatý program v Dielničke v Kammerhofe. Začíname už 18. februára a program bude vždy trvať od 12.00 do 16.00 h,” priblížila Páchniková. Deti sa tu budú môcť venovať tvarovaniu hliny, batikovaniu tašiek voskom, naučia sa plstiť, pliesť na prstoch a tiež piecť chlieb.

V prázdninovej ponuke múzea nebude chýbať ani tradičná zimná rodinná hra s názvom Hravý Starý zámok. Tohtoročnou ústrednou témou podujatia, ktoré sa uskutoční 22. februára od 9.00 do 15.00 h, bude drevo. Deti sa budú môcť spolu s rodičmi prechádzať po areáli zámku a v jeho tajomných zákutiach hľadať indície a skladať pripravenú tajničku.

TASR 10.2.2020

foto LM