Poľnohospodárov nominácia Jána Mičovského (OĽaNO) na post ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR prekvapila, pretože členovia Agrárnej komory Slovenska (AKS) zatiaľ nemali možnosť poznať ho z verejného života na úseku poľnohospodárstva. Uviedla to pre TASR predsedníčka AKS Helena Patasiová v reakcii na Mičovského nomináciu, ktorú v stredu (18. 3.) predstavil dezignovaný premiér Igor Matovič (OĽaNO).

“Zatiaľ vieme toľko, že vystupoval proti korupcii a je za zrovnoprávnenie podpôr pre všetkých aktívnych poľnohospodárov nielen na Slovensku, ale aj v rámci EÚ,” priblížila Patasiová. Zdôraznila, že ak bude Mičovský dobrým manažérom a vytvorí si okolo seba serióznych, pre poľnohospodárstvo a potravinárstvo odborne zdatných ľudí, a bude počúvať názory zdola, teda praxe, cez odborné samosprávy, a nie cez lobistické skupiny, tak istotne sa mu bude dariť. “Pevne verím, že čoskoro sa s ním stretneme v rámci Rady poľnohospodárskej a potravinárskej samosprávy,” podčiarkla.

Upozornila, že súčasnú vážnu situáciu okolo nového koronavírusu poľnohospodári prežívajú a s plnou vážnosťou a svedomite sa starajú o zvieratá a pracujú na poliach. “V mene poľnohospodárov z juhu Slovenska budeme voči nemu ústretoví v jeho neľahkej a zložitej funkcii,” dodala Patasiová.

TASR 19.3.2020

foto TASR