Pri predaji univerzálnych kĺbových nakladačov Avant a pri ich uvádzaní do prevádzky sa často stretávame s otázkou na tému zabezpečenia servisu. Čo sa stane, ak sa mi stroj pokazí? Ako rýchlo viete zareagovať? Kde máte najbližší servis? A ďalšie veľmi podobné otázky.

Téma starostlivosti o stroje je veľmi aktuálna aj dnes. A je to samozrejme veľmi dôležitá časť rozhodovacieho procesu. Akej značke dá záujemca dôveru pri kúpe nového stroja? Dôvera vo večné fungovanie strojov sa dávno vytratila. Ak sa bližšie pozrieme na univerzálne kĺbové nakladače Avant zistíme, že v súčasnosti sú svojou univerzálnosťou a variabilitou použitia viac nosiče náradia, či celoročne využiteľné stroje, ako len nakladače. Historicky sa však názov nakladač spája s pôvodným účelom stroja. Tak to bolo vyvinuté a skonštruované pred tridsiatimi rokmi vo Fínsku. Dnes môžeme Avant smelo radiť medzi svetového lídra v kategórii mini kompaktných nakladačov, teda minikompaktných nosičov náradia. Výrobný závod si dáva veľmi záležať na kvalite výroby, na použitých materiáloch, na všetkom z čoho sa tieto sympatické stroje skladajú. Aj preto sa výrobný závod priamo zaručuje za správne a bezchybné fungovanie nakladačov Avant na celé roky.

Avantu nablízku

No dobre povie si potenciálny zákazník, pár rokov ubehne a čo potom? Po pravde majiteľ Avantu väčšinou žiadnu zmenu nepocíti. Ani po rokoch a ak je o stroj dobre postarané, Avant nezmení na svojej funkčnosti takmer nič. Asi si nebudeme nahovárať, že Slovensko je obrovská krajina. Presuny v aute by však menej vnímavému vodičovi mohli občas naznačiť, že ozaj cestuje na koniec sveta. Aj nie príliš veľké vzdialenosti sa vedia v hustej premávke premeniť na nekonečné. A ako toto súvisí so starostlivosťou a servisom? Odpoveď je jednoduchá. My v Avante totiž veríme, že aj keď je nosný stroj takmer dokonalý, že aj keď sa pri normálnej starostlivosti nemá čo pokaziť, tak my chceme byť majiteľom kĺbových nakladačov Avant na blízku. Chceme aby cítili istotu nie len v stroji, ale aj v organizácii a zvládnutí ľubovoľnej situácie, kedy si sám majiteľ nevie dať rady.

Servisné prehliadky a drobné opravy v rámci výjazdov priamo u zákazníka

Servisné zázemia

Dlhé roky fungovalo zabezpečovanie servisných prehliadok a prípadných opráv z jedného miesta na Slovensku. Teda centralizovane. Avantov však každým rokom pribúda. A zvyšuje sa aj hustota premávky. Rovnaké vzdialenosti, dlhšie časové úseky. Dnešná doba si vyžaduje určitú rýchlosť. Aj rýchlosť reakcie, aj rýchlosť zvládnutia akejkoľvek situácie v prospech zákazníka. Komplexná starostlivosť o majiteľov nakladačov Avant sa dlhé roky dosahovala z centrály v Rakove, v okrese Martin. Doba sa vyvíja a my nechceme zaostávať. Hlavne nechceme, aby ktorýkoľvek majiteľ univerzálneho kĺbového nakladača Avant pocítil akýkoľvek diskomfort. Aj preto sme sa pred časom rozhodli priblížiť sa bližšie k zákazníkovi. A to tak, že sme vo viacerých regiónoch Slovenska vytvorili spoluprácu so zabehnutými a skúsenými servisnými organizáciami. Tým sme vzdialenosť ako aj reakčnú dobu výrazne skrátili. Dostupnosť náhradných dielov sa rovnako výrazne zvýšila.

Diagnostika a kontrola funkčnosti systému je bežnou súčasťou starostlivosti o Avant

Starostlivosť o Avant je dnes dostupná pre Bratislavu a okolie, cez nášho partnera firmu Tomáš Beliš. Postarajú sa tam nie len o váš Avant, ale disponujú aj viacerými náradiami, ktoré vedia požičať. Ak si na nejakú prácu netrúfate, obráťte sa na pána Beliša a urobí službu za vás. Bratislava je pre vás stále nie po ruke? Servisné zázemie pre Avant vytvorila aj firma RP Agrotechnika s. r.o., sídliaca neďaleko Nitry.

Pútač v obci Jelšovce navedie k servisnému stredisku Avant

Skúsení servisní technici vždy vyriešia akúkoľvek situáciu ohrozujúcu plynulú činnosť vášho Avantu. Množstvo kĺbových nakladačov Avant pribúda na východnom Slovensku. Ak sa váš stroj nachádza práve v tejto oblasti, zrejme bude pre vás najbližšie servisné stredisko Avant, firma Hemitech s. r. o. sídliaca neďaleko Rožňavy. Samozrejme sídlo dovozcu v obci Rakovo je ďalším miestom, kam sa ktorýkoľvek majiteľ Avantu môže v prípade núdze obrátiť. Okrem toho neďaleko nás sídli aj historicky náš najstarší predajca firma Avant Slovakia.

Ak niekto dobre pozná nosiče náradia Avant, možno bude mať pocit, že tak bezproblémové stroje hádam ani nepotrebujú toľko servisných stredísk. My však veríme, že každý majiteľ Avantu si zaslúži k takmer dokonalému stroju aj takmer dokonalú starostlivosť. Pocit istoty pri práci je niečo, čo sa s univerzálnymi nakladačmi Avant spája úplne prirodzene.

Text a foto Radovan Fatul, Grolos

www.avant.sk