Agrofilm dozrel a opäť prináša bohatú úrodu

Medzinárodný filmový festival Agrofilm slávnostne otvoria v pondelok 30. septembra 2019 o 10,00 hod. na pôde jeho organizátora NPPC v Lužiankach.

Festival sa dočkal už svojho 35. ročníka a prináša veľmi bohatú úrodu 102 dokumentárnych filmov z 28 krajín sveta. Dokumenty z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, vedy, výskumu ale aj o tom, ako udržať a zachovať využitie zdrojov pre ďalšie generácie, si budete môcť pozrieť na mnohých miestach. Premietať sa bude na pôde NPPC v Lužiankach, na dvoch nitrianskych univerzitách UKF aj SPU ale aj tam, kde je najviac ľudí – v obchodnom centre Mlyny Cinemas. K festivalovým miestam sa tento rok opäť pridali aj Technická univerzita vo Zvolene, Univerzita Komenského v Bratislave, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, mesto Brezno a nováčikom je Jesseniova lekárska fakulta UK v Martin. Program nájdete na www.agrofilm.sk.

Tradične výnimočným podujatím je diskusné fórum v stredu na pôde NPPC v Nitre. Tentokrát sa budú zúčastnení snažiť odpovedať na otázku, či musia potraviny končiť v koši. Diváci si budú môcť pozrieť filmy s touto tematikou, diskutovať s vedeckými odborníkmi, ale aj s ľuďmi, ktorí vystúpili v dokumentoch. Zároveň budú môcť okoštovať potraviny, o ktorých sa hovorí. V duchu multi-zážitkového festivalu organizátori po diskusnom fóre pripravili vernisáž výstavy autorov zo Združenia výtvarníkov nitrianskeho regiónu N´89.

O tom, ktoré filmy si odnesú vavríny víťazstva už rozhodla medzinárodná porota zložené z filmárov aj vedeckých poľnohospodárskych pracovníkov. Vyberala zo 42 súťažných filmov. Jej verdikt sa dozvieme v piatok 4.10.2019 na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa začína o 10.00 hod. v reprezentatívnych priestoroch multikina Mlyny Cinemas.

Srdečne Vás pozývame do hľadiska a želáme vám všetkým veľa filmových zážitkov.

V Lužiankach, 27.9.2019

tlačová správa